Lifestyle

Ex Machina / Filmowa Niedziela

Ex machina recenzja
Uwielbiam oglądać filmy. Przyznaję się. Nie jestem nałogowcem (kiedyś byłam), ale uwielbiam oglądać filmy i seriale. W tą niedzielę padło na film Ex Machina. Postaram się nie spoilerować za bardzo.
Ex Machina - plakat filmowy
(źródło zdjęcia: http://www.comingsoon.net/)
Film opowiada o programiście (Domhnall Gleeson), który po wygraniu konkursu zostaje zaproszony do laboratorium swojego szefa (Oscar Isaac). Kiedy tam jedzie nie ma pojęcia, co go czeka. Na miejscu Caleb poznaje piękną dziewczynę Avę (Alicia Vikander) stworzoną przez Nathana, jego szefa. Ava jest pierwszym na świecie robotem wyposażonym w sztuczną inteligencję. Wygraną w konkursie okazuje się możliwość przetestowania czy Ava jest bardziej człowiekiem czy maszyną.
Ex Machina - zdjęcie z filmu
(źródło zdjęcia: http://www.filmhdwallpapers.com/)
Po obejrzeniu filmu moje odczucia były mieszane. Akcja rozwijała się wspaniale, reżyser skutecznie wprowadzał napięcie, co wydaje mi się być dość dużym osiągnięciem, kiedy cała akcja dzieje się w jednym laboratorium, w którym znajdują się na dobrą sprawę 4 osoby. Sama fabuła była na tyle interesująca, że obejrzałam film do końca, nie przewijając go i nie oglądając w trakcie snapchata (a zdarza mi się to, gdy film jest mało interesujący). Nie jest to typowy film akcji, ani film rozrywkowy, którymi jesteśmy obrzucani z każdej strony. Jest to film trzymający w napięciu, wprowadzający atmosferę niepokoju, jednak bez nagłych zwrotów akcji. Jednak chyba byłam trochę zawiedziona zakończeniem i poczułam lekki niedosyt. Z czystym sumieniem mogę film polecić, jeśli jesteście fanami Sci-Fi.
Ktoś z Was widział? Jakie są Wasze odczucia?

Może Ci się również spodobać: