O przyjaźni słów kilka


Parzę kawę, siadam szybko przy komputerze. Wiem, że ta godzina to czas, kiedy mogą z Nią porozmawiać. Nie pozwoliłyśmy, żeby różnica czasowa zmieniła cokolwiek w naszej przyjaźni. Rozmawiamy o pierdołach, o facetach, o pogodzie. Zwykłe rzeczy. Opowiadamy sobie jak minęły nasze dni.
- Czytasz Humans Of New York? W Pakistanie. – pyta – Te historie są tak smutne. Na przykład ta historia o ślepcu.
- Tak. Ludzie są podli i okrutni. – odpowiadam.
- Tak sobie myślę, że nasze życia i problemy w porównaniu do ich życia i tego przez co przechodzą to nic... Jak ten, który mówił, że nie wierzył, że w miastach są samochody. Albo ten, który pracował całe życie i cieszył się, że zobaczył w końcu syna.
- Wiesz, z jednej strony żyjemy w świecie pełnym udogodnień i jest nam łatwiej, a z drugiej ta technologia sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej nieszczęśliwi. Robimy się przez to pustymi materialistami. Ci ludzie celebrują każdą chwilę z rodziną i najbliższymi. My celebrujemy nowe odcinki Gry o Tron i Teen Wolfa.
- Przejmujemy się durnymi sprawami.

Rozmowa trwała jeszcze dłużej. Moje myśli zeszły na tor przyjaźni i celebrowania chwil. Z Nią zawsze znajdziemy czas dla siebie. Kiedy nie dzielą nas tysiące kilometrów tylko dwa przystanki autobusem, zawsze znajdziemy chwilę, żeby się spotkać przy kawie i poplotkować. Codziennie godzinami piszemy ze sobą na Facebooku, od rana do wieczora. Rozmawiamy o tych poważnych sprawach i tych mniej poważnych.

Nastała moda na slow life. Powoli wracamy do spotkań ze znajomymi, nie ograniczamy się do imprez, zresztą część z nas już z tego wyrosła. Będąc na studiach często rozmawiałam z Nią i z moim Przyjacielem na temat zwykłych spotkań. Wspominaliśmy czasy dzieciństwa. Kiedy to koledzy i koleżanki po prostu przychodzili do Twojego domu i pukali do drzwi, żeby zapytać czy masz czas wyjść. Każdy miał czas. Nieważne, że jutro szkoła, że trzeba nauczyć się na sprawdzian z matematyki.

Będąc na studiach zawsze miałam czas. Jeśli nie szliśmy na imprezę, to chodziliśmy coś zjeść. Gotowaliśmy wspólnie obiady. Chodziliśmy razem na zakupy, kiedy mama kolegi miała urodziny. Cierpieliśmy razem rano po całonocnym piciu i dzieliliśmy się butelką wody w autobusie. Razem decydowaliśmy, że zamiast na zajęcia pójdziemy na otwarcie nowej knajpy. Spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu i nigdy się sobą nie nudziliśmy.

Wiele razy rozmawialiśmy na temat dzieciństwa. Wiele razy zadawaliśmy sobie pytanie czy faktycznie technologia poprawiła nam życie, czy może na odwrót. Staliśmy się więźniami Facebooka, telefonów. Jedynym sposobem, żeby się skontaktować z niejedną osobą było napisanie wiadomości na Messengerze, bo telefonu nie odbiera, ale wiedzieliśmy, że tam zawsze jest aktywna. W pewnym momencie przestaliśmy rozmawiać o imprezach. Zaczęliśmy rozmawiać o nowych odcinkach seriali. O śmiesznych filmikach na Youtubie. O tym czy iPhone jest lepszy od telefonów z Androidem. Zapomnieliśmy, że kiedyś świetną rozrywką było czytanie książek. Albo spacer po lesie. Z niektórymi nie rozmawiamy już na poważne tematy. Z innymi w ogóle już nie rozmawiamy.

Marzę o powrocie do czasów dzieciństwa ze względu na te przyjaźnie na zawsze. Oparte na zwykłej rozmowie. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, z którymi mogę umówić się z dnia na dzień na wspólne śniadanie czy posiadówę przy kawie. Że mam dla kogo piec Brownie i zawsze usłyszę, że coraz lepiej mi idzie. Że mogę kupić syrop malinowy do kawy i piekielnie drogą kawę w Starbucksie i wiem, że ktoś ze mną ją wypije. Wiem, że kiedy będę miała gorszy dzień, to Oni nawet będąc za granicą będą chcieli mi pomóc. Za to Ich kocham.  • Udostępnij:

Podobne Posty

0 komentarze