30 Day Hand Lettering Challenge - When In Jungle - Blog o Grafice i Fotografii

30 Day Hand Lettering Challenge

Październik zawsze był dla mnie miesiącem pełnym motywacji i ambicji do zrobienia czegoś nowego. Co roku zapisywałam się na jakiś kurs...
Październik zawsze był dla mnie miesiącem pełnym motywacji i ambicji do zrobienia czegoś nowego. Co roku zapisywałam się na jakiś kurs, próbowałam nowych smaków czy też odwiedzałam nowe miejsca w moim mieście. Jesienne słońce dodawało mi energii do działania i inspirowało. Od kilku miesięcy dzielnie próbuję się zmotywować do rozpoczęcia przygody z Hand Letteringiem. Pomyślałam, że właśnie październik będzie miesiącem, w którym spróbuję rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku. W związku z tym chciałabym zaprosić i Was do wzięcia udziału w trzydziestodniowym wyzwaniu.

Czym jest Hand Lettering?

Najważniejsze, co musicie wiedzieć, to to, że Hand Lettering nie jest dziedziną typografii. Typografia powiązana jest ściśle z czcionką, jej tworzeniem i obserwowaniem jak będzie wyglądać w druku. Hand Lettering jest sztuką rysowania liter, łączenia ich tak, by tworzyły spójną całość. Przeważnie dzieła tworzone są za pomocą ołówka, pióra i kartki, ale znajdziemy też osoby, które od razu zaczynają pracę w programach takich jak Adobe Illustrator.

Czego potrzebujesz do rozpoczęcia wyzwania?

Przede wszystkim chęci i odrobiny czasu! Do samego procesu tworzenia wystarczy Ci kartka, ołówek, gumka i czarny cienkopis. Przyda się też linijka i cyrkiel oraz czarny marker do kolorowania większych liter. Przyda się również arkusz z tematami do pobrania, ale o tym dalej.

Jak wygląda wyzwanie? Konkrety!

Wyzwanie będzie trwało 30 dni. Pierwsze 10 dni to krótkie sentecje, 2-3 wyrazowe. Później sentencje są coraz dłuższe. Wszystkie są po angielsku, głównie z powodu mojego upodobania do tego języka, ale też dużo ozdobnych czcionek nie posiada polskich znaków. Polecam stworzyć sobie teczkę, do której będziecie wkładać swoje prace. Rozmiar kartek nie ma znaczenia, możecie rysować w zeszycie (chociaż polecam zeszyt gładki, bez kratek i linii), możecie na luźnych kartkach z drukarki. Prac nie trzeba digitalizować, ale dla chętnych w ciągu kilku dni pojawi się poradnik jak to zrobić. Do 7 dni po zakończeniu wyzwania (do 7 listopada) zapraszam do wysyłania swoich prac na maila wheninjungle@gmail.com. Najlepsze prace wybiorę i opublikuję wraz z linkiem do bloga czy też podpisem w osobnym wpisie. Jeśli macie ochotę możecie używać hashtagu na Instagramie #wijlettering. Na Pintereście znajdziecie dwie tablice – na jednej są podpięte różne fonty, a na drugiej prace, które być może Was zainspirują podczas tworzenia własnych. Będę tam oczywiście dodawać nowe, byście mieli świeże inspiracje, no i wiadomo - żebyście nie spędzali godzin na szukaniu, bo to później może zniechęcić ;) I najważniejsze – dajcie się ponieść fantazji!

Arkusz z tematami do pobrania Miłej zabawy! <3


Podobne posty

0 komentarze

Instagram