Fotografia

Brooke Shaden / Fotograf Miesiąca

Brooke Shaden Fotograf Miesiąca
Zdjęcie: we are infinite © Brooke Shaden

 

Seria z Fotografem Miesiąca chodziła mi po głowie od dłuższego czasu. Początkujący fotografowie nie mają zwykle pojęcia o tym, jacy cudowni artyści istnieją już w świecie w fotografii. Większość , nawet popularnych nazwisk nic im nie mówi, a inspiracje czerpią ze zdjęć z Pinteresta czy Tumblra (czemu oczywiście nie jestem przeciwna). Warto poznać kilku fascynujących fotografów, podejrzeć ich styl, a może nawet odkryć kogoś i coś nowego – z myślą o tym powstaje właśnie ta seria. Jako pierwsza pojawia się tu Brooke Shaden – kobieta, która inspiruje mnie od lat, którą odkryłam kiedy właściwie dopiero zaczynałam swoją przygodę z aparatem, i którą koniecznie musicie poznać!
Brooke Shaden – urodzona w 1987 roku w Lancaster, w stanie Pensylwania w Ameryce. Kreatorka światów, artystyka, fotograf. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w grudniu 2008 roku i od tego czasu zachwyca nas swoją twórczością.
Brooke Shaden zajmuje się fotografią konceptualną, która jest podkategorią fotografii artystycznej (fine art photography). W swoich pracach skupia się na tworzeniu unikalnych historii, odrębnych światów i na wyrażaniu siebie.
Brooke ukończyła Uniwersytet w Temple zdobywając licencjat z angielskiego i filmu. Nigdy nie realizowała się w tym zakresie, przynajmniej nie dosłownie. Po ukończeniu studiów postanowiła wziąć do ręki aparat i zostać jednocześnie reżyserką, scenarzystką i modelką, będąc jednocześnie niezależną. Przedtem postrzegała fotografię jako formę dokumentowania scen z życia takimi jakie są. Jako artystka uważała to za sztukę, ale chciała czegoś więcej. Pierwsze zdjęcia Brooke to przede wszystkim portrety, w większości zrobione w jej własnym maleńkim mieszkaniu. Niejako zmuszona do tego, Brooke musiała zacząć eksperymentować z kompozycją zdjęć – łączeniem kilku, kilkunastu fotografii w jedną całość. Wtedy było to spowodowane niewielką przestrzenią w jej mieszkaniu, później przerodziło się to po części w jeden z jej znaków rozpoznawczych. Nie skupiała się na poprawności zdjęć pod względem technicznym – chciała tworzyć zdjęcia, które odzwierciedlały wizje rodzące się w jej wyobraźni. Eksperymentowała, uczyła się na własnych błędach, używała prostych, ale skutecznych metod. Spełniała się naciskając spust migawki, spełniała się poprzez ciągłe uczucie inspiracji. Stojąc przed wyborem czy robić zdjęcia, które będą przynosić jej zyski i pozwolą na lepszy standard życia, czy robić to, co sprawia, że będzie szczęśliwa, Brooke zdecydowała się robić to drugie – wierząc, że właśnie to, w czym czuje się spełniona, po jakimś czasie zacznie również przynosić zyski.
Brooke Shaden od ponad dwóch lat prowadzi bloga PromotingPassion.com, na którym znajdziecie mnóstwo jej prac i inspiracji, a także porady z zakresu fotografii. Oprócz tego możecie znaleźć ją na Facebooku, Twitterze, Flickrze i Instagramie. Dotychczas Brooke wydała dwie książki – Inspiration In Photography i Visions of Worlds, a także poprowadziła kilka kursów fotograficznych na CreativeLive.com.

 

water fountain © Brooke Shaden

 

deceasing © Brooke Shaden

 

the inconvenience of spirits © Brooke Shaden

 

sink or swim © Brooke Shaden

 

what keeps you warm © Brooke Shaden

 

the world above © Brooke Shaden

 

mother may i © Brooke Shaden

 

what moves us © Brooke Shaden

 

roaming walls on quiet mornings © Brooke Shaden

 

falling slowly © Brooke Shaden

 

in your head © Brooke Shaden

 

becoming © Brooke Shaden

 

 

Może Ci się również spodobać: