Presety VSCO #1-4


Pomysł na ten cykl chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Aplikacja VSCO jest moją ulubioną, jeśli chodzi o obróbkę zdjęć na Instagram. Korzystam z niej zawsze, gdy dodaję nowe zdjęcie na profilu albo na InstaStories. VSCO daje mnóstwo możliwości edycji, a dzięki opcji kopiowania ustawień z poprzednich zdjęć wystarczą dwa kliknięcia, by uzyskać końcowy efekt. Gotowe presety pozwalają na utworzenie feedu spójnego kolorystycznie, ale często nie wiemy jak ich używać, a nawet nie zastanawiamy się nad używaniem innych ustawień, niż nałożenie filtru. Z pomocą przychodzi nowa seria VSCO Presets, w której pokażę Wam gotowce, które wystarczy wprowadzić w aplikacji i korzystać :)


Do pokazania efektu każdego z presetów użyłam powyższych czterech zdjęć. Żadne z nich nie było dodatkowo edytowane (poza przycięciem do kwadratu) i na każdym z nich preset został nałożony według opisanych ustawień. Zdjęcia są różne, żebyście mogli zobaczyć jaki efekt można uzyskać w danej sytuacji - jak wygląda na skórze, na ciemniejszym zdjęciu, jaśniejszym i na bardzo jasnym flatlayu. Niektóre z użytych filtrów mogą być dodatkowo płatne. Zapraszam do korzystania!

Jeśli nie wiecie gdzie znaleźć opcję Highlights, jest ona ukryta pod nazwą "Tone". Ikonka wygląda tak: 


Opcje "Temperature" i "Tint" ukryte są pod ikoną "White Balance":


Jeśli podoba Ci się to, co robię to zapraszam do polubienia Facebooka i zaobserwowania Instagrama. Zachęcam do podzielenia się postem ze znajomymi, może komuś z nich się przyda ;) 


  • Udostępnij:

Podobne Posty

0 komentarze